Jaki kolor ścian do mebli wenge

Jaki kolor ścian do mebli wenge

Miłośników mebli wenge przybywa, co widać w ofercie sklepów meblowych. Ciemne, o prostych formach, nieco bryłowate meble kuchenne, do salonu, przedpokoju, czy młodzieżowe sprzedają się stosunkowo dobrze w całej Polsce. I nikogo chyba nie zraża fakt, że na ciemnej powierzchni byle drobina kurzu lub rysa będzie bezczelnie widoczna.

Wnętrze z meblami wenge wymaga dobrze dobranej oprawy kolorystycznej.

Jaki więc kolor położyć na ściany? A dodatki? Podłoga jasna, czy raczej w barwach neutralnych? Takie pytania nasuwają się podczas urządzania mieszkania po wstawieniu w nim świeżo zakupionych mebli wenge. Śliczny do tej pory zielony dywan nagle staje się rażącą plamą, nijak nie pasującą do reszty.

A beżowe ściany w zestawieniu z wenge powodują, że cały pokój wydaje się boleśnie nudny i pozbawiony charakteru.

 

Kolorystyka ścian to baza wyjściowa i tło dla naszych mebli. Na równi z nimi tworzy klimat wnętrza. Do mebli wenge świetnie pasują wytonowane turkusy i czerwienie. Piękny kontrast uzyskamy dzięki bardzo jasnej, kremowej ścianie i np. czerwono-winnym dodatkom (wazon, poduszki, doniczki, itp.).

Odważmy się na fiolet, który wprost kocha wenge obok siebie. By całość nie przytłaczała ciemnym oddechem, dodajmy jasne elementy, np. naklejkę na ścianie, dywan na podłodze, jasną, stojącą lampę. Podobnie jest z odcienie granatu na ścianach. Tak, tak – granatowe ściany, plus jasno szare dodatki, ogromna biała naklejka, przedstawiająca drzewo kwitnącej wiśni i meble wenge. Całość uczyni wnętrze niezwykle oryginalnym i nowoczesnym.

  • Facebook
  • Google Plus
  • NK
  • Twitter
  • Blip
  • Wykop

Comments are closed.